Telefon
WhatsApp
Yükleniyor...

Sosyal Medya Reklamı ajansı

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Sosyal Medya Reklamı ajansı
Sosyal Medya Reklamı ajansı

Sosyal Medya Reklamı ajansı

 

Sosyal Medya Reklam Ajansı

"Sosyal Medya Reklam ajansı" İstanbul Beylikdüzünde yer alan Merkezi ofisinden Türkiyedeki birçok kurum ve kuruluşa Sosyal medya desteğinin yanısıra Web site tasarımı, Google Seo hizmeti de vermektedir.

Sosyalmedyareklamajansi.net olarak ilk başta sadece sosyal medya üzerine yoğunlaşan fakat müşterilerden gelen talepler doğrultusunda onların web site ve seo ihtiyaçlarına da uygun fiyatlara çözüm üretmek amacıyla birçok sektöre hazırladığı  Web Site Modelleri ile ayrı bir fark ile öeneçıkmaktadır.

Sosyal Medya Reklam Ajansının Sizler için Hazırladığı web siteleri aşağıda kategorilendirelerek bilginize sunmuş bulunmakta

 • Kurumsal Firma İnşaat
 • Mühendislik
 • Rent A Car & Otomobil
 • Emlak Paketleri
 • Otel & Pansiyon & Tatil
 • Restaurant & Kafeterya
 • Elektronik & Elektrik
 • Kreş & Anaokulu
 • Eğitim & Okul
 • E-Ticaret & Ürün Satış
 • Nakliyat & Lojistik
 • Tekstil & Moda
 • Avukatlık & Hukuk
 • Kuaför & Güzellik Salonu
 • Muhasebe & Mali Müşavir
 • Dernek Köy & Tanıtım Belediye
 • İmalat & Dış Ticaret
 • Medikal & Hastane
 • Fotoğrafçılık & Kişisel
 • Spor Salonları
 • Parti Aday Scriptleri
 • Web & Ajans Scriptleri
 • Blog & Portal Scriptleri
 • İddaa & Tahmin Scriptleri
 • Masaüstü Yazılımlar
 • Hazır Web Sitesi
 • Hazır Site
 • Hazır İnternet Sitesi
 • İnternet Sitesi

SOSYAL MEDYA REKLAMCILIĞI NEDİR?

Sosyal medya reklamcılığı, internette bulunan sosyal paylaşım siteleri üzerinden veya sosyal ağlar üzerinden yapılan her türlü reklam ve tanıtım işlemine denmektedir.

Sosyal medyada verilen reklamlar, sosyal medya kullanan insanların hizmetine sunulmaktadır. Sosyal medya reklamcılığı internet reklamcılığı işlemlerinden biridir. İnternet reklamcılığı işlemleri içerisinde ise en çok reklamın yapılabildiği alan sosyal medya reklamcılığı olarak bilinmektedir.

İnternet kullanımı, hepimizin de bildiği üzere çok yaygındır. Ancak herkes internet üzerinden kendisini ilgilendiren veya ilgilendirmeyen reklamlara bakmak istemeyebilmektedir. Ancak sosyal medya reklamcılığında, sosyal ağları kullanan kişiler illa ki sosyal ağ reklamlarını görmektedirler.

Sosyal medya reklamcılığı üzerinden, günümüz şartlarında çok fazla kişiye ulaşılabilmektedir. Çünkü internet kullanan hemen hemen herkesin sosyal bir paylaşım sitesine üyeliği bulunmaktadır.

Sosyal medya, günümüzde giderek hızla artan bir reklam hacmine sahiptir. Reklamlarının her yerde görünmesini isteyen insanlar, kendi kendilerine dahi sosyal medya reklamcılığını kullanabilmektedirler.

Sosyal medya reklamcılığında Facebook, Twitter, İnstagram gibi pek çok alan kullanılabilmektedir. Bu siteler üzerinden kolaylıkla reklam yapılabilmektedir.

SOSYAL MEDYA REKLAMCILIĞI NASIL YAPILIR?
Sosyal medya reklamcılığı, reklamcılık işlemlerinde en kısa sürede en fazla kişiye ulaşmayı hedefleyen bir reklam türüdür. Bu sebeple de sosyal medya reklamcılığı, son zamanlarda ciddi bir oranda tercih edilmektedir. Hatta bu alan kendi başına bir Pazar payı dahi oluşturmuştur. Zaten, ülkelerin siyasetini belirleyen bir sistemin, aynı şekilde ülkelerin ticaretini belirlememesi de düşünülemez. Bu anlamda sosyal medya reklamcılığı, iki farklı şekilde yapılmaktadır.

Sosyal medya reklamcılığı yapacak olan kişilerin bu alanda yeterli bir bilgisi ve gücü bulunmayabilir. Bu sebeple bu reklam türünü kullanmak isteyen kişiler, bu konularda hizmet veren, güvenilir ve alanında profesyonel olarak çalışan bir şirket aracılığıyla sosyal medya reklamcılığı yaptırabilirler.


Reklam şirketlerinin takipçi sistemleri ve SEO uygulamaları sayesinde çok büyük meblağlar yatırılmadan büyük reklamlar yapılabilmektedir. Zaten günümüzde takipçi sistemi başlı başına bir sektör olmuştur.

Kişilerin kendi sosyal paylaşım siteleri üzerinden yapılan paylaşımlar ile sosyal medya reklamcılığı yapılabilir. Facebook, Twitter, İnstagram, Skype gibi ağlar üzerinden reklamı yapılacak ürün için açılan alan üzerinden paylaşımlarda bulunmak ve ürünler hakkında bilgi vererek ya da sosyal ağlar üzerinden farklı hesaplar üzerinden paylaşımlar yapılarak sosyal medya reklamcılığı yapılabilmektedir.
Sosyal medya reklamcılığında en işe yarayan yöntem bu konuda tecrübeli, çeşitli deneyimler ile kendini ispatlamış olan şirketlerin yardımını alarak sosyal medya üzerinde reklam vermektir. Sosyal medya reklamcılığında belirli bir hedef koyarak zaman içerisinde bu hedefe ulaşılmaya çalışılmalıdır. Ürünlerin satılması ve hizmetlerden kişilerin haberdar olması için her gün düzenli paylaşım yapmak sosyal medya reklamcılığında dikkat edilmesi gereken en önemli konudur.

SOSYAL MEDYA REKLAMCILIĞININ AVANTAJLARI NELERDİR?
Sosyal medya reklamcılığı, internet reklamcılığı hizmetleri içerisinde bulunan hizmetlerdendir. Bu yüzden internet üzerinde sadece sosyal ağların esas alınması ile birlikte yapılan sosyal medya reklamcılığı beraberinde birçok avantajı da getirmektedir. İşte sosyal medya reklamcılığının avantajları şunlardır:

Sosyal medya üzerinden verilen reklamlar çok büyük kitlelere ulaşmayı sağladığı için ürünlerin ve hizmetlerin tanıtımı daha kolay yapılabilmektedir.
Tanıtımı yapılan ürün veya hizmet daha fazla alıcı bulabilmektedir.
Sosyal medya reklamcılığı diğer reklamcılık hizmetlerinden daha fazla ve daha hızlı yayılma imkânı bulmaktadır.
İnsanlar reklamları görmekle kalmayıp bu reklamlardan daha çabuk etkilenebilmektedir.
Reklamların yayınlanma sayısı sosyal medya reklamcılığında daha fazla olduğu için bir reklam gün içerisinde milyonlarca insana sunulabilmektedir.


Detaylı SEO ve Sektör Analizi
Web sitenizin mevcut SEO durumu ve sektörünüzdeki genel rekabet durumu ile alakalı genel analiz hazırlarız. Analiz sonucunda kendimize bir rota çizme imkanı buluruz.
On Page SEO ile Sitenizi Hazırlayalım
Sitenizin Google tarafından ön görülen şekilde tüm sayfa içi SEO ayarlarını özen ile yapalım ve yükselmesi için en hazır haline getirelim.
Kaliteli ve Organik Backlink Çalışması
Google’ın SEO açısından en çok önemsediği konu Backlink konusudur. Siteleriniz için organik ve hızlı etki eden bir BACKLİNK İNŞA sistemi oluşturuyoruz.
Başarılı ve Kalıcı Sonuçlar
Yaptığımız SEO çalışmaları sonrasında en başarılı ve kalıcı sonucu alabileceksiniz. Bu sayede web siteleriniz otoriter kimliğine çok daha kısa bir sürede kavuşacak.


SEO açılımı (Search Engine Optimization) yani Türkçesi “arama motoru optimizasyonu” dur. Google web sayfaları anahtar kelimelerde sıralarken, belirli kriterlere göre sıralar bu sıralamayı SEO kriterlerine göre yapar. İnternet üzerinde ki potansiyel müşterilerinizi bulmanız ve iletişime geçmenizi sağlayacak bu terim aslında web sitenizin can damarıdır da denilebilir, sattığınız veya satacağınız ürünler için Google’da üst sıralarda olmadığınız sürece ürünlerinizi satın alacak müşterilere ulaşmanız neredeyse imkansızdır. Web sitenizin Google’da organik aramalarda üst sıraya gelmesi için yapılacak olan çalışmalara SEO denir.

Google; daha verimli arama sonuçları, temiz bir internet ortamı, doğal ve doğal olmayan web sayfalarını birbirinden ayırabilmek amacı ile SEO kriterlerini geliştirmiş ve çoğaltmıştır.

İlk zamanlarda çok basit bir şekilde web sayfaları yükseklerde listelenebilirken, şu anki SEO kriterleri çok daha karmaşık bir hale gelmiştir. Gerçek başarıyı yakayabilmek ve iyi bir sıralama elde edebilmek için “nitelikli seo danışmanı” ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Gerçek SEO
Bu terimi bir çok kişiden duymuş olabilirsiniz fakat gerçek seo kavramını bilen kişi veya kurumlar Türkiye’de gerçekten az durumda, backlink çalışması yapabilen herkesin kendini SEO danışmanı olarak nitelendirmesi üzerine web sitesi sahipleri gerçek seo kavramından uzaklaşmış ve backlink çalışmalarına yöneltilmiş durumda.

SEO backlink değil, algoritma bütünlüğüdür.
Google’ın değişen ve gelişen algoritmasına uygun şekilde geliştirilen tamamen organik çalışmalar doğrultusunda sitenizin gerçek başarıyı yakalayarak daha geniş kitlelere ulaşması sağlanmaktadır. Uzman ekibimiz tarafından geliştirilen seo çalışmaları Google’ın algılama mantığına uygun şekilde yürütülmekte olup sizi gerçek başarıya ulaştıracaktır.

Yanlış SEO Çalışmaları
Google’da yükselme ümidi ile çıktığınız bu yolda sitenizi Google’ın çalışma mantığı dışında hareket eden sözde seoculara bırakırsanız bu durum sizi ve sitenizi üzebilir. Google’da yükselmek yerine daha da gerilere düşerek, sitenizin ceza almasına neden olacak çalışmalardan kesinlikle uzak durulmasını istemeli ve iş sonunda ise detaylı rapor talep etmelisiniz.

Netbim Bilişim Teknolojileri ile çalışmaya başladığınız andan itibaren %100 gerçek bilgileri yansıtan SEO Analiz ve raporlama paneline size özel hesap bilgileriniz ile giriş yaparak 7/24 yapılan tüm çalışmaları takip edebilirsiniz. Böylece SEO çalışmasının başlangıcından sonuna kadar tüm anahtar kelimelerinizin durumunu online takip edebilir ve ilerlemeleri anlık olarak görebilirsiniz. Netbim SEO Analiz ve rapolama paneli ile çalışmaların takibini yapabiliyor olmanız, şeffaf ve gerçek SEO yapıldığını da ortaya koyar.

SEO Aşamaları
SEO genel olarak site içi ve site dışı olmak üzere iki temel kısımdan oluşur.

SEO’da temel esaslar bulunur bunlardan birincisi web sayfasının kod yapısı, içeriği, parametreleri gibi bir çok faktörünün optimize edilmesi işlemidir. Bu işlem site içi SEO optimizasyonudur. Bu işleme biraz örnek verelim.

Sayfanın title, keywords, description kısımlarının düzenlenmesi (header ayarları)
Sayfaya özgün içerikler girilmesi
Sayfanın içeriği ile kod oranının ayarlanması
İçerikte geçen anahtar kelimelerin imlemelerinin yapılması
Sayfa içi resim kullanımı, resimlerin genişlik, yükseklik değerlerinin verilmesi ve alt parametresinin tanımlanması
Gereksiz link çıkışlarının düzenlenmesi ve linklere nofollow parametresinin kullanılması
Tablo yapıları, iframe gibi eski kod yapılarından arındırılması ve daha özgün kodlamaların kullanılması
Özgün tema yapılması, kopya temaların kullanılmaması
Bir diğeri ise site dışı SEO optimizasyonudur. Site dışı optimizasyonda ise web sayfasının bilinirliğinin arttırılması, daha popüler hale getirilmesi işlemi vardır. Bu işlemlerde şu şekilde arttırımla sağlanabilir.

Sosyal medya birimlerinde belirli aralıklarda sitenin paylaşımlarının yapılması
Makale tanıtımları ile sitenin kalıcı backlink elde etmesinin sağlanması
Kaliteli ve otoriter, içeriğiniz ile uyumlu web sayfalarından backlinklerin elde edilmesi
Linkwheel teknikleri ile alt sayfalarınınız paravan bloglar ile güçlendirilmesi
Forum tanıtımları ile sitenin bilinirliğinin arttırılması
Özgün wikipedia tanıtımlarının yapılması
Güvenlik sertifikalarının alınması
Eğitim platformlarında özgün paylaşımların yapılması